Get Adobe Flash player

Warning: Creating default object from empty value in /home/deb44111/domains/scoutingwillembarendsz.nl/public_html/modules/mod_sp_image_rotator/helper.php on line 26

Warning: Creating default object from empty value in /home/deb44111/domains/scoutingwillembarendsz.nl/public_html/modules/mod_sp_image_rotator/helper.php on line 26

Warning: Creating default object from empty value in /home/deb44111/domains/scoutingwillembarendsz.nl/public_html/modules/mod_sp_image_rotator/helper.php on line 26

Warning: Creating default object from empty value in /home/deb44111/domains/scoutingwillembarendsz.nl/public_html/modules/mod_sp_image_rotator/helper.php on line 26

Warning: Creating default object from empty value in /home/deb44111/domains/scoutingwillembarendsz.nl/public_html/modules/mod_sp_image_rotator/helper.php on line 26

Warning: Creating default object from empty value in /home/deb44111/domains/scoutingwillembarendsz.nl/public_html/modules/mod_sp_image_rotator/helper.php on line 26
stam01
stam02
stam03
stam04
stam05
stam06
Facebook Image

Wat doet SWB binnenkort?


Strict Standards: Declaration of JevDate::toSql() should be compatible with JDate::toSql($local = false, JDatabase $dbo = NULL) in /home/deb44111/domains/scoutingwillembarendsz.nl/public_html/components/com_jevents/libraries/jevdate.php on line 16
No events
October 2021
S M T W T F S
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31 1 2 3 4 5 6

Ledensite

aanmelden voor de ledensite

Five, Four, Three, Two, One.... We have ignition !

Op zaterdag 2 februari kwamen onze Tasmanian Thunderbirds bij elkaar om waterraketten te fabriceren en uit te testen. Omdat een pet-fles als basis toch wat gewoontjes is, werd het een XL-ontwerp met spectaculair resultaat.  

Een eenvoudige beschrijving voor een waterraket van ESTEC uit Noordwijk was de basis voor het bouwen van een waterraket. Een PET-fles leek toch iets te iel voor de stam. Daarom werd een forser waterreservoir gekozen als basis voor de Tasmanian Rocket. Na een klein uurtje in de machinekamer was de koppeling voor de raket klaar voor gebruik.

Foto's


Om de raket ook op grote hoogte te kunnen volgen werd gekozen voor een schuim-mengsel met water als voorstuwingsmateriaal. De stuwdruk kwam uit een simpele fietspomp met drukmeter. Een eenvoudige maar effectieve lanceerinstallatie werd gebruikt om te voorkomen dat de ‘lanceerder’ bij iedere poging uitgewrongen kon worden. (helaas was de verankering wat kort voor de drassige klei, wat wel voor natte voeten zorgde en bij Stephan voor veel hilariteit)

Een verhouding 2/3 lucht en 1/3 voorstuwingsmateriaal gaf het beste resultaat. Bij een start-druk van zo’n 4/5 bar waren de lanceringen spectaculair. Op de filmpjes zijn wat lanceerpogingen te zien. Het engineering team heeft alweer plannen voor een aangepaste lanceerinstallatie zodat bij zo’n 10 bar gelanceerd kan worden.